Набув чинності закон про комерційний облік комунальних послуг, українців чекають нові "комунальні" правила
Українців після набуття чинності закону "Про комерційний облік комунальних послуг" чекають нові правила розрахунку платіжок за комуналку. Відповідно до закону, до першого жовтня 2018 року в усіх житлових будинках повинні встановити лічильники на тепло і воду. Такий обов'язок поклали на постачальників, вони ставлять прилади обліку, а споживачі протягом 5 років повертають гроші. Вартість лічильників закладають в складову тарифу. Сайт "Сегодня" з'ясував, як формуватимуть платіжки і скільки будуть платити за комуналку українці.
Доведеться платити за комуналку сусіда?
Кожна квартира, як і раніше, за воду буде платити за індивідуальним приладу обліку - тобто по лічильнику в квартирі. Але лічильники будуть стояти на кожному будинку, і якщо виявиться, що сума всіх показань в квартирах менше, ніж свідчення будинкового лічильника, різницю доведеться компенсувати.
У деяких будинках, пояснює радник заступника голови КМДА Петра Пантелєєва Юлія Грамотна, дійсно є різниця між тим, що показує будинковий лічильник і поквартирні прилади обліку. І причин для цього може бути декілька: пориви, незаконні підключення до внутрішньобудинкових систем, магніти на лічильники.