30 жовт. 2017 р.

Держава надала 132 млн грн. допомоги на енергоефективні заходи


Найбільшу суму компенсації отримали родини на утеплення індивідуального житла


Держенергоефективності здійснило чергову компенсацію за програмою «теплих кредитів». Так, населенню та ЖБК та ОСББ з держбюджету виплачено 132 млн грн. безповоротної фінансової допомоги на енергоефективні заходи. Про це інформує Спілка власників житла України.

Зокрема, найбільшу суму компенсації – 117 млн грн. – отримали родини на утеплення індивідуального житла.

Майже 4 млн гривень одержали домогосподарства, які встановили твердопаливні котли.

Ще близько 11 млн грн. виплачено ОСББ та ЖБК, які впроваджували енергоефективні заходи у багатоповерхівках.
«Співфінансування енергоощадних заходів – реально діючий механізм, який допоміг вже понад 360 тис. родин утеплити свої помешкання та зменшити комунальні платіжки. Окрім Уряду, на поміч усім охочим долучитися до енергозбереження йде місцева влада. Сьогодні в країні за сприяння Держенергоефективності діє 150 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Нагадаємо, що з початку дії програми «теплих кредитів» населенню та ОСББ з держбюджету відшкодовано майже 1,8 млрд гривень. Зокрема, виплачено 1,6 млрд грн. – фізичним особам на утеплення індивідуального житла; 114 млн грн. – фізичним особам на встановлення твердопаливних котлів; 73,3 млн грн. – ОСББ та ЖБК на утеплення багатоповерхівок.

Графік надання державних коштів на “теплі кредити” за 2014-2017 роки був схожий на східці. Через високий попит виділені урядом кошти закінчувалися посеред бюджетного року, тому програму на певний час припиняли. Приміром, цьогоріч аж до березня кошти на кредити видавалися дуже повільно через узгодження процедурних питань. Утім, діють програми в регіонах – задля здешевлення “теплих кредитів” надають додаткову компенсацію з місцевих бюджетів.

Держава фінансово підтримує громадян, які вирішують здійснити енергоефективні заходи, та відшкодовує до 40 відсотків позики, але не більше 14 тисяч гривень, йдеться на сайті Держенергоефективності. Фінансування здіснюється через державні “Ощадбанк”, “Укргазбанк” та “Укрексімбанк”, у лютому 2017 року до них додався націоналізований “Приватбанк”. “Теплі кредити” видає безпосередньо банк. Оскільки “отримання безповоротної фінансової допомоги від держави здійснюється без участі чиновників у прийнятті рішення, то можна стверджувати про відсутність ризиків корупції на цьому етапі.

Немає коментарів:

Дописати коментар