Після тотального здорожчання комунальних тарифів українці почали економити, утеплювати оселі та встановлювати лічильники. Лише газ для населення подорожчав у п'ять із половиною разів. А от чи дійсно лічильник дозволить економити кошти і чи варто поспішати встановлювати його за власний рахунок?
У користі лічильника вже переконалася киянка Галина. В її оселі він установлений ще з 1998 року. За газ жінка платить по факту – лише стільки, скільки використала. Якби ж лічильника не було, то Галині довелося б платити за встановленою нормою – 6 кубів на кожного, хто прописаний в квартирі. "У мене в квартирі прописані чотири особи. Нині ж я живу сама. Без лічильника я мала б платити по 42 гривні за кожного прописаного. Тобто майже 170 гривень. Сама ж я, за лічильником, витрачаю два кубометри газу. Тож плачу трохи більше 14 гривень", – пояснює киянка.
За інформацією "Нафтогазу", сьогодні в Україні лише кожна четверта квартира оснащена лічильником. Встановити його можна двома способами. Перший – за власний кошт. А це – близько 3,5 тис. грн. Щоправда окуповуватися такий лічильник буде від 10 до 15 років. Другий варіант – безкоштовний. Пишете заяву в газову службу й чекаєте черги. А от вона може тягнутися не один рік.