16 лют. 2019 р.

Уряд планує списувати борги за "комуналку" українцям


Уряд пропонує списати понад 80 млрд грн боргів за житлово-комунальні послуги. Водночас частину заборгованості покриють споживачі, які вчасно оплачують комунальні рахунки.

"Кабмін ще навесні 2017-го схвалив проект закону про погашення 30 мільярдів гривень боргів за електроенергію. Частину коштом державного бюджету, частину - спеціальною надбавкою всім споживачам в тариф на електроенергію", - написав у Facebook експерт у сфері енергетики Андрій Герус.

Також зареєстрували законопроект про списання боргів населення за житлово-комунальні послуги на суму 56 млрд грн.

"Швидше за все, ми вже дійшли до точки неповернення, коли борги стають в принципі непогашеними і єдиний спосіб - це їх списати - закрити бюджетом. Сумарно всі борги населення та підприємств за газ, електроенергію, опалення та воду досягають вже 100 мільярдів гривень", - наголосив Герус.

За його словами, заборгованість населення за електроенергію становить близько 5 млрд грн. Решта 28 млрд грн - це борги підприємств, бюджетних установ.

8 лют. 2019 р.

Критерії відбору управителя багатоквартирного будинку або управляючої компанії


До вибору управителя будинку (управляючої компанії) варто підходити так само відповідально, як і до вибору супутника життя. Адже від роботи управителя (управляючої компанії) буде багато в чому залежати якість і комфорт вашого життя упродовж принаймні наступного року, а можливо і довше. Так на що ж треба звертати увагу в першу чергу?

7 лют. 2019 р.

Київська команда Юлії Тимошенко продемонструвала, як домагатися зниження тарифів у судах


ГО «Спілка власників житла України» разом із київською командою «Батьківщини» домоглися скасування незаконного розпорядження КМДА №668, на підставі якого були в кілька разів підвищені тарифи на утримання будинків та прибудинкової території для киян.


Про це повідомив заступник керівника фракції Сергій Соболєв на спільному брифінгу, у якому також взяли участь заступник Голови партії Іван Крулько та голова Спілки власників житла, радник Юлії Тимошенко Олексій Кучеренко.
«Набуло чинності рішення про скасування необґрунтованих тарифів, які встановила КМДА на послуги з обслуговування прибудинкових територій. Це перший проект, на якому в кожному місті тепер має бути відпрацьований ринковий прозорий механізм встановлення таких тарифів», – сказав він.
Зі свого боку Іван Крулько зазначив, що для команди «Батьківщини» питання наведення порядку з тарифоутворенням – це системна робота.

Кучеренко: Нет страны в мире, где бы 60% населения получали субсидии

Алексей Кучеренко

6 лют. 2019 р.

Які роботи електропостачальник повинен здійснити в житлових будинках?


Власникам житла варто ознайомитися з Переліком видів робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем електропостачання в житлових будинках


Для забезпечення безперервності та безпеки електропостачання енергопостачальник або інший суб'єкт господарювання, який має дозвіл на проведення таких робіт, здійснює технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем електропостачання в житлових будинках.

Перелік видів робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем електропостачання в житлових будинках, затвердило Міненерговугілля наказом від 9 січня 2019 року № 6.

4 лют. 2019 р.

За січень на тепломережах Києва сталося більше 800 аварій


З початку 2019 року Київтеплоенерго усунуло 855 пошкоджень тепломереж, а від початку опалювального сезону – 4334.
У прес-службі підприємства повідомили, що над ліквідацією аварійних пошкоджень трубопроводів працює 31 ремонтно-відновлювальна бригада та близько 200 одиниць спеціалізованої техніки.
«Зважаючи на те, що зараз зима, ми намагаємося максимально оперативно усунути пошкодження – долучаємо до робіт додаткові бригади і техніку, за можливості відразу переключаємо споживачів до іншого теплоджерела, щоб не лишати будівлі на довгий час без тепла. Намагаємося не усувати невеликі пошкодження при дуже низьких температурах, чекаємо поки спадуть сильні морози і лише тоді проводимо ремонтні роботи. Це звичайно не стосується масштабних пошкоджень, які потребують оперативної ліквідації. В середньому на усунення одного пошкодження іде 5-8 годин залежно від його складності, але не більше доби», — зазначив головний інженер КП «Київтеплоенерго».
Спілка власників житла нагадує, заборгованість споживачів за центральне опалення та постачання гарячої води склала 16,7 млрд грн.
У свою чергу, з 1 січня 2019 року Київтеплоенерго підняло тарифи на теплопостачання на 22%.
Як зазначено на сайті постачальника, теплоносій від котелень та ТЕЦ постачається магістральними трубопроводами діаметром від 1200 до 150 мм до теплових пунктів, а вже від теплопунктів з допомогою розподільчих мереж (150-50 мм) централізоване опалення та гаряче водопостачання потрапляє в будинки киян.
Якщо від теплопункту живиться в середньому від 1 до 10 будинків, то магістральні мережі постачають теплоносій до цілих районів міста. Тож коли аварійне пошкодження відбувається на розподільчій мережі, на час ремонтних робіт, теплопостачання призупиняють лише до одного чи кількох сусідніх будинків. Але коли пошкодження відбувається на магістральному трубопроводі, то без тепла і гарячої води можуть лишитися десятки будівель.

1 лют. 2019 р.

Київводоканал знову підвищив тариф на водопостачання та водовідведення


 НКРЕКП підвищила тариф на водовідведення та водопостачання для “Київводоканалу” на 11,5%, про це повідомляє Спілка власників житла України.
Відповідне рішення регулятор ухвалив на своєму засіданні 25 січня. 
Таким чином, НКРЕКП встановило для ПрАТ «АК «Київводоканал» наступні тарифи з 01.02.2019:
Тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів м. Києва у розмірі 20,376 грн (у т. ч. ПДВ 3,396 грн) за 1 куб. м, з них:
  • 10,812 грн (у т. ч. ПДВ 1,802 грн) за 1 куб. м водопостачання;
  • 9,564 грн (у т. ч. ПДВ 1,594 грн) за 1 куб. м водовідведення;
Тариф на послугу з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)  у розмірі 21,756 грн (у т. ч. ПДВ 3,626 грн), з них:
  • 11,544 грн (у т. ч. ПДВ 1,924 грн) за 1 куб. м водопостачання;
  • 10,212 грн (у т. ч. ПДВ 1,702 грн) за 1 куб. м водовідведення.