20 груд. 2011 р.

Про підсумки засідання Правління ВГО «Спілка власників житла України»

16 грудня 2011 р. в м. Київ відбулось засідання Правління Всеукраїнської громадської організації «Спілка власників житла України». Робочий захід проходив під головуванням Олексія Кучеренко – Голови Правління організації.

На порядок денний засідання було винесено низку робочих та організаційних питань, зокрема:
  • Затвердження Регламенту Правління;
  • Обговорення напрямків діяльності СВЖУ;
  • Обрання заступників голови Правління та затвердження їх повноважень;
  • Створення робочих органів Правління;
  • Формування виконавчої дирекції.

8 груд. 2011 р.

Правовий статус ОСББ може суттєво змінитись


Проблематика законодавчого регулювання діяльності ОСББ стала предметом для прес-конференції, яка відбулась 7 грудня в інформаційній агенції «Укрінформ».


Проблематика законодавчого регулювання діяльності ОСББ, та можливі редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (реєстраційний номер 8474)» стали предметом для прес-конференції, яка відбулась 7 грудня в інформаційній агенції «Укрінформ».

В заході взяли участь Олексій Кучеренко - міністр з питань житлово-комунального господарства 2007-2009рр., голова Спілки власників житла України; Віктор Матчук – член парламентського комітету з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики; Юлія Сабатюк - голова ОСББ «Лучани» у м.Луцьк; Сергій Варич - голова ініціативної групи зі створення ОСББ у м.Черкаси.

Учасники прес-конференції зазначили свою стурбованість ситуацією, що сталося із виконанням задач визначених в Національному плані дій і в Програмі реформування і розвитку житлово-комунального господарства відносно розробки і прийняття законів та підзаконних актів в сфері ЖКГ.

Вони зауважили, що чи не єдиний прийнятий за останні роки Верховною Радою закон, який має відношення до сфери житлово-комунального господарства, був скандально-відомий «Закон про балкони та лоджії».

3 груд. 2011 р.

Чому пробуксовує ОСББ?

«Урядовий кур’єр» досліджував, що відбиває у людей бажання об’єднатися

Коли дивишся на приватний будинок — відразу бачиш, чи дбайливий господар у ньому живе. А в багатоповерхівці? За радянських часів мешканці таких «вуликів» звикли, що все має тут робити ЖЕК. І це не дивно — помешкання справді були не їхніми: держава надавала їх хоч і в безоплатний, але найм. А не у власність. Нині ж інша ситуація. За статистикою, більше 90% квартир приватизовані чи куплені. Тобто уже весь дім, вважайте, приватний — на праві спільної сумісної власності. За логікою, мають сформуватися й інші підходи до утримання такого житла. Тож чиновники звернулися до світового досвіду у цій справі. В кінці 2001 року було прийнято Закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», і людям запропонували: хочете зробити свій дім справді комфортним — зробіть це самі! Але процес пішов надто мляво.