1 груд. 2015 р.

Незаконное тарифообразование «дерьмократического» беспредела


Судебная система в Украине изредка дает сбой, принимая честные, объективные, соответствующие закону решения. Это к тому, что в «штатном режиме» отечественные суды обычно принимают решения, далекие от законности, а часто и от здравого смысла.


В последнее время обратили на себя внимание два таких «сбоя судебной системы», которые лишний раз подтвердили, что находящиеся сейчас при власти «демократы» беспредельничают почище своих «папередников» из «преступной власти», на место которых они взобрались по телам погибших на Майдане и на войне. Речь идет о признании судом незаконными тарифов на электроэнергию и газ, результатом чего является тот факт, что начиная с апреля 2015 года власть и олигархи мошенническим путем принуждают граждан платить за энергоносители по незаконным расценкам, установленным с грубым нарушением действующего законодательства.

Интересна реакция власти, точнее, отсутствие реакции как таковой. А облгазы и облэнерго, включая столичные «Киевгаз» и «Киевэнерго», продолжают взимать с граждан плату по незаконным тарифам.

Впрочем, в отстаивании законности суд побоялся пойти до конца и отменить незаконные постановления Национальной комиссии, осуществляющей государственное регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) об установлении неправомерных тарифов на электроэнергию и газ.

Итак, первая часть «марлезонского балета» имела место в сентябре.

1 лип. 2015 р.

Щоб заспокоїти ситуацію, уряду доведеться публічно визнати непідготовлену "тарифну атаку"

Колишній міністр з питань ЖКГ. Він знає про цю сферу все. Головним його пріоритетом на посту була реформа ЖКГ, яка "успішно" провалилася після його звільнення з посади. Народний депутат ВР 3-го, 5-го і 6-го скликань. Екс-глава Запорізької облдержадміністрації. Сьогодні він очолює всеукраїнську громадську організацію "Спілка власників житла України". ОЛЕКСІЙ КУЧЕРЕНКО.





Влащенко: Сьогодні у нас в гостях - відомий політик Олексій Кучеренко. 


Здрастуйте, Олексію Юрійовичу. Ви говорите про те, що те, що зараз відбувається з тарифами – це атака монополій. А багато політиків говорять, що ви піаритесь на цій темі і використовуєте її як політичний інструмент. 

Кучеренко: У мене немає мети принижувати нашого прем'єра. Подобається він нам чи не подобається – він є. Але рівно два роки тому з екрану телевізорів Яценюк переконував всю країну, що ціна українського газу - 70 дол. за тисячу кубів, і його повністю вистачає для населення і теплокомуненерго. Він же не розповідав в ході передвиборної кампанії, що ціна на газ буде 7200 грн, а потім - 9600, як будуть зростати тарифи на тепло і т. д. І вже треба вести мову про політичну відповідальність, про політичну корупцію. Це коли людям на виборах розповідається одне, а рівно через 2-3 місяці робиться інше. Ось тут повинна бути відповідальність. Ця політична корупція є у всьому світі, але тут головне - не в 10 разів брехати, а хоча б у півтора. Нам треба зараз перестати звинувачувати один одного в популізмі, тому що на кожне безглузде звинувачення молодих реформаторів я можу дати здачу. Я думаю, що зараз за закритими дверима, без преси треба провести професійну дискусію – що є ринкова ціна на газ, може бути ринкова ціна в умовах відсутності ринку. І взагалі, у нас країна з ринковою економікою? У нас не було ринкової економіки, і сьогодні її немає. У нас немає конкурентної економіки. Мої аргументи прості: якщо б була ринкова економіка, у нас не змогли б з'являтися за два-три роки капітали, мільярдні статки. 

27 трав. 2015 р.

Споживачів без лічильників можуть уже через півроку "відрізати" від газу: поради, що робити


Після тотального здорожчання комунальних тарифів українці почали економити, утеплювати оселі та встановлювати лічильники. Лише газ для населення подорожчав у п'ять із половиною разів. А от чи дійсно лічильник дозволить економити кошти і чи варто поспішати встановлювати його за власний рахунок? 

У користі лічильника вже переконалася киянка Галина. В її оселі він установлений ще з 1998 року. За газ жінка платить по факту – лише стільки, скільки використала. Якби ж лічильника не було, то Галині довелося б платити за встановленою нормою – 6 кубів на кожного, хто прописаний в квартирі. "У мене в квартирі прописані чотири особи. Нині ж я живу сама. Без лічильника я мала б платити по 42 гривні за кожного прописаного. Тобто майже 170 гривень. Сама ж я, за лічильником, витрачаю два кубометри газу. Тож плачу трохи більше 14 гривень", – пояснює киянка.
 
За інформацією "Нафтогазу", сьогодні в Україні лише кожна четверта квартира оснащена лічильником. Встановити його можна двома способами. Перший – за власний кошт. А це – близько 3,5 тис. грн. Щоправда окуповуватися такий лічильник буде від 10 до 15 років. Другий варіант – безкоштовний. Пишете заяву в газову службу й чекаєте черги. А от вона може тягнутися не один рік. 

26 трав. 2015 р.

Субсидии на "коммуналку" вводятся для покрытия теневых схем – Кучеренко

"Что мне особенно нравится в истории с повышением тарифов – это субсидии". Так высказался в интервью "Обозревателю" экс-министр ЖКХ, народный депутат предыдущих созывов Алексей Кучеренко.

По его представлению, решение о предоставлении субсидий на коммунальные платежи принималось следующим образом: "Мы взяли 24 миллиарда гривен ваших же денег, и мы вам же, вернее, транзитом мимо вас отправим их монополистам. Это покроет теневые схемы, которые существуют сегодня. Вот такие умные реформаторы".

Политик отмечает, что в обсуждении вопроса повышения тарифов не принимал участия один из основных участников процесса – потребитель.

"Если бы в процедуре обсуждения тарифов присутствовал потребитель, - говорит экс-министр, - то получился бы треугольник: Нацкомиссия как арбитр; монополист ("НАК "Нафтогаз", "Киевэнерго", "Киевводоканал") как заявитель на тариф; потребитель как третий элемент этой конструкции, который имеет полное право контроля в соответствии с законом "О природных монополиях".

24 трав. 2015 р.

Правительство завысило тарифы на миллиарды гривен - экс-министр

Кучеренко
При формировании тарифов для населения, правительство допустило махинаций на многие миллиарды гривен. Об этом в эфире "Подробностей недели" рассказал Алексей Кучеренко, экс-министр по вопросам жилищно-коммунального хозяйства.

"Была попытка завысить на миллиарды гривен многие счета. Люди уже в шоке, а мы не дошли до самого главного - отопления, а это будет в ноябре. Везде где можно было, была попытка злоупотребления", - сказал Кучеренко.

Также, по мнению эксперта, в основу завышенных тарифов на электроэнергию были положены заведомо неправильные расчеты, о чем правительство отчиталось.

"У нас в стране, если кто-то украдет телефон, сядет на три года, а тут сами депутаты признались, что были попытки фальсификации. Как вообще недостоверная информация легла в основу расчетов?" - удивился экс-министр.

23 трав. 2015 р.

Тимошенко обіцяє "добити" Кабмін, щоб він знизив тарифи


Лідер фракції "Батьківщина" підкреслила, що парламент зобов'язаний довести питання зниження тарифів до логічного позитивного завершення.

Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає, що уряд буде мати всі підстави для зниження тарифів на житлово-комунальні послуги після ознайомлення зі звітом робочої групи, яка встановила факт їх необґрунтованого завищення. 

"Вчора ми добилися дуже великого зрушення, тому що була спільна нарада, де був уряд на чолі з прем'єр-міністром, і були всі представники коаліції і також робоча група. Пред'явили прем'єр-міністру і урядовцям всі цифри. Вони з ними в більшості погодились. Уряд вчора взяв один тиждень до понеділка, щоб всі цифри звірити із своїми, і після того знизити тариф", - заявила Юлія Тимошенко. 

Тимошенко також вважає, що виявлені робочою групою непрозорі схеми у сфері видобутку та постачання природного газу повинні бути окремо вивчені парламентом. 

"Ми також домовилися в цьому звіті, що буде створена тимчасова слідча комісія, яка дослідить, куди подівся газ українського видобутку, бо його просто нахабно використовують в комерційних оборудках. Треба це зупиняти", - повідомила вона.

5 квіт. 2015 р.

Екс-міністр з питань ЖКГ розповів про причини «космічних» тарифів


Збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги у 7 разів - безпрецедентна ситуація. «Космічну» плату за послуги ЖКГ встановлюють монополісти, які зараз при владі. Врятують ситуацію в країні не політичні перегони та обіцянки а встановлення звичайних – «прозорих» тарифів.

Новину повідомляє «Преса України» посилаючись на коментар Олексія Кучеренка, який він надав в ефірі «Радіо Вести».

Екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко прокоментував підвищення, з 1 квітня, тарифів на комунальні послуги. Колишній чиновник пояснює, що підвищення тарифів у рази пов’язане із складною економічною ситуацією тих «монополістів», які зараз керують країною. Мова йде, зокрема, про те, що у керівництва держави зараз проблеми із бізнесом, а тому потрібні гроші. Ці гроші – вирішили, на думку Кучеренко, просто «зібрати» із населення.

«Яка глобальна помилка? Тема тарифів - це тема економічна, хоча в будь стані вона перетворюється у політичну. Так, тарифи треба було підвищувати, з цим погодиться, напевно, будь-яка розумна людина. Але питання - наскільки підвищувати? В 7 разів? У світі немає таких прецедентів», - зазначив Кучеренко.

31 бер. 2015 р.

Тарифы на холодную воду в Киеве повысили на 37,2%

НКРЭКУ увеличит с мая конечный тариф для потребителей "Киевводоканала" на 37,2%

 Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ), увеличит конечный тариф для потребителей ПАО "Киевводоканал" на 37,2% — с 7,464 грн до 10,24 грн за 1 куб. м (с НДС). Решение об увеличении тарифа на водоснабжение и водоотвод с 1 мая 2015 года комиссия приняла на заседании во вторник. Тариф на услуги по централизованному водоснабжению увеличен с 3,888 грн до 5,42 грн за 1 куб. м (с НДС), на услуги по централизованному водоотводу — с 3,576 грн до 4,82 грн за 1 куб. м (с НДС).

30 бер. 2015 р.

Тарифы и субсидии в стране победившего популизма

Высокопоставленные чиновники, включая премьер-министра, министра соцполитики и главу НАК "Нафтогаз Украины", приложили значительные усилия, рекламируя предложенное Кабмином повышение коммунальных тарифов и систему компенсирующих субсидий для тех, для кого эти тарифы оказались неподъемными. На самом деле, как мы увидим, конструкция, придуманная Кабмином, представляет собой не что иное, как коррупционную схему, призванную замаскировать почти полное сохранение статус-кво. Она не только не приведет к заметному увеличению платежей населения, но и спровоцирует массовую коррупцию на бытовом уровне, дополнительный уход доходов в "тень" и расточительность.

Обращает на себя внимание то, что реклама предлагаемой системы тарифов и субсидий в СМИ сводится к рассказам о том, как легко стало получать субсидию: бросить в почтовый ящик заполненный бланк заявления и декларацию на одну страничку — и все, пользуйся. И при этом никакой конкретики ни в процедурах уплаты с учетом субсидии, ни в методике распределения субсидии, адресованной домохозяйству, между разными поставщиками (воды, газа, тепла, электроэнергии), ни, наконец, в том, а что, собственно, имеется в виду под домохозяйством. Например, два человека, зарегистрированные в одном месте, но живущие в разных, — это домохозяйство? А два человека, живущие вместе, но зарегистрированные в разных местах?

6 бер. 2015 р.

Как выжить на одну зарплату. Новые тарифы ЖКХ

В 2014 году граждане Украины получили, пожалуй, одно из самых тяжелых решений власти – увеличение тарифов на жилищно-коммунальные услуги практически в два раза. При этом в прошлом году реальные доходы и сбережения украинцев обесценились в несколько раз. В нынешнем году инфляционно-девальвационная лихорадка продолжается. Все это самым негативным образом отражается на доходах украинцев, которые вынуждены экономить абсолютно на всем.
 
Но власти, похоже, и этого мало. На этой неделе правительство внесло изменения в Государственный бюджет Украины на 2015 год, согласно которому пенсии работающим пенсионерам выплачивать будут в размере 85%, а лицам в период работы на должностях, которые дают право на назначение специальных пенсий, выплачивать совсем не будут. При этом уровень прожиточного минимума, а соответственно минимальной заработной платы и пенсии останутся на прежней отметке до декабря текущего года. В этих условиях по требованию МВФ власть в очередной раз поднимает тарифы на жилищно-коммунальные услуги.

24 лют. 2015 р.

Коммунальные битвы или за что приходится платить киевлянам

Электричество, газ,вода наряду с хлебом и некоторыми лекарствами, длительное время считались социально значимыми товарами. Вместе с рыночными механизмами сохранились и административные инструменты влияния на цены для отдельных групп потребителей,а значит, и на социально-экономическое положение населения.

На сегодняшний день работает двойная система начислений за теплоснабжение. Распространена схема, при которой потребители энергоресурсов платят не за потребленное количество энергии, а за нормированное, и не заинтересованы в снижении энергопотребления. Нормы потребления горячей воды завышены приблизительно в 1,5 раза по сравнению с фактическими. В основу методики расчета тарифов на тепловую энергию для населения положен 1 м2 общей площади помещения. При этом владельцы квартир высотой 5 и 2,5 м платят одинаково, хотя энергозатратность первой квартиры ощутимо выше. Таким образом, владелец меньшего жилья оплачивает отопление владельца более комфортабельного, в случае если нет счетчиков на тепло, конечно.

18 лют. 2015 р.

«НАК «Нафтогаз» у нинішньому вигляді – це чорна діра, в якій можуть пропадати мільярди» - Олексій Кучеренко

Україна на порозі чергових підвищень тарифів на газ та опалення. Наскільки це доцільно зараз, про реструктуризацію НАК «Нафтогазу України» та роботу Мінрегіону – розповідає Міністр ЖКГ України (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

Початок нового року не приніс українцям омріяної економічної стабільності: досі залишаються невирішеними енергетичні питання, не вщухають «пристрасті» за прийнятим у ніч з 28 на 29 січня минулого року Державним бюджетом на 2015 рік. До всього, днями в Україні завершила роботу місія МВФ. Уряд запевняє, що перемовини були довгими і складними, особливо у питаннях тарифів та скорочення видатків із державної скарбниці, але пройшли успішно, і наразі очікується рішення Ради директорів МВФ щодо надання кредиту в сумі 25 млрд. дол. Однак, радіти цьому не випадає, оскільки вже зараз йде мова про чергове підвищення тарифів на газ та опалення для населення в 5-7 разів, починаючи з 1 квітня.

«Україна Комунальна» вирішила запитати у експертів, зокрема Міністра житлово-комунального господарства України (2007-2010 рр.) Олексія Кучеренка, наскільки це доцільно зараз, поговорити загалом про реструктуризацію НАК «Нафтогазу України» та галузь житлово-комунального господарства.

17 січ. 2015 р.

Все про податок на нерухоме майно

З 1 січня 2015 року набрали чинності норми Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Відповідно законодавчим змінам відтепер оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, в тому числі її частка. Разом з тим за нерухомість більшість із нас перед державою розрахується за новими правилами лише в середині наступного року.
Оскільки це питання сьогодні турбує переважну більшість рівнян, ці новації коментує начальник ДПІ у місті Рівному Михайло Калитюк.
 

Хто сплачує податок на нерухомість та за що

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Під об’єктами житлової нерухомості відтепер розуміють будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки.